Z důvodu pozdního příchodu jsme ráno, až na Maddoxe, všichni nevyspalí, ale sbalit se je nutné, protože o půl jedné nám jede autobus do Ucea de Jos. Ačkoliv jsme byli večer přesvědčení, že někdo z nás ráno skočí pro čerstvý chleba, snídáme naše z domova přinesené pokrmy a chleba kupujeme až cestou na nádraží, poté co natrvalo opouštíme náš bezejmenný hotel. S chlebem kupujeme další ingredience pro zdárné prožití posledních dní v Rumunsku. Jedná se o hajzlpapyros, který je podle Stopkina dokonce životně důležitý, a vodu, na jejíž potřebnosti se shodujeme všichni.
Po dnes již konečně odpočatých nohách postupujeme k autobusáku, kde naší časovou rezervu trávíme tipováním, kterou kraxnou nás k vlaku povezou. Jednu chvíli máme opravdu strach, že to bude ta kuckající, z pod níž právě vylezl mechanik, ale jedná se pouze o testovací jízdu. Několik minut před naším odjezdem otevírají i kasu a za mírný bakšiš dostáváme jízdenky. Pak nasedáme do přistaveného, naštěstí celkem ještě zachovalého autobusu, i když je to hodně nadnesené, a na další zastávce vidíme, že ta se nachází kousek od našeho hotelu. Na ní nasedá náš známí ze včerejšího dne, který si tak dobře pokecal s Pučákem anglicky, ale nevidí nás a sedá si dopředu. Za chvíli jsme na vlakovém nádraží a tam při krátkém čekání na osobák do Brašova, dalšího našeho cíle, si nás Rumun všímá, začíná opět diskusní kroužek a Pučák se na rozdíl od nás mnohé dozvídá.
Romeo, jak se Rumun jmenuje, říká, že do Brašova jede také a že nás tam trochu provede. Dále se dozvídáme, že tam je dosti draho, a protože nejlevnější hotel stojí prý 20$ na noc, nabízí nám Romeo ubytování zadarmo u něho ve studentském bytě, který sdílí se svým kamarádem. To ze slušnosti odmítáme a ve vlaku už s Romeem translátor rozebírá naprosto všechno a my jen tak pasivně posloucháme. Cesta je to dlouhá, stokilometrová, a tak místy občas někdo usne a jeho grimasa je pak trvale zachycena na fotoaparát. Příjezdem do Brašova se poprvé v Rumunsku dostáváme do města, a to hned do po Bukurešti druhého největšího. Ovšem krása města je vykoupena množstvím na nádraží se vyskytujících nepříjemných lidí. Hlídáme si tedy více batohy a před nádražím kupujeme místní anonci v domnění, že se v ní vyznáme a ještě navíc seženeme bydlení. Nakonec ustupujeme a rozhodujeme se, že jednu noc využijeme Romeovu nabídku a přespíme u něho a další den, pokud se nám tu jó nezalíbí, pojedeme domů.
Romeův byteček je 10 minut za nádražím a tak tam za chvilku jsme. Cestou si za 20 000,- kupujeme jednodenní permanentky a ověřujeme si, že Rumunsko je plné toulavých psů, a to i ve městech. V bytě Romeo volá svému spolubydlícímu a ten původně slibuje, že za hodinu je u nás, ale nakonec to usmlouvávají na 20 minut. Romeo nám zatím ukazuje mapu Brašova a památky a zajímavosti vhodné k shlédnutí. Pak přichází spolubydlič Dorian a my zjišťujeme, že to je opravdu supr chlíst. Hned se směje, i když mu očividně rušíme jeho noční program, který měl připraven se slečnou, která přijela s ním, a jelikož Romeo má ještě nějaké běhání, nabízí se, že nás městem provede. Zanecháváme tedy skoro všechny věci na místě, bohužel i jízdenky, pro které se po deseti minutách vracíme, protože je potřebujeme ke koupi místenek na zítřek, a jdeme vyměnit peníze. Poté zkratkou přes park dorážíme na nádraží, kde nejprve na informacích a posléze u přepážky zkoušíme zmíněné místenky koupit a Dorian nám dělá překladatele, někdy ovšem na nás mluví rumunsky a na paní za přepážkou anglicky. Po značných obtížích se dozvídáme, že vlak Pannonie z Bukurešti do Prahy, který jezdí každý den, je zrušen a paní se tváří jako by to byla samozřejmost. Náš rumunsko-anglický překladatel nás ale uklidňuje, že pokud jsme si jistí, že ten vlak jede, tak je rozumnější věřit sobě, protože zdejší dráhy jsou zřejmě ještě horší než ty České. Věříme mu a tedy i sobě a celkem klidní odjíždíme trolejbusem do centra a cestou se dozvídáme něco o historii Rumunska. Rumunský národ prý alespoň tisíc let nezaútočil na okolní země a pouze se bránil atakům z venčí, tento postoj je nám celkem blízký.
V hlavním parku se opět shledáváme s Romeem, který si už vše zařídil, jdeme do obchoďáku v domnění supernízkých cen, což se nekoná, poté se loučíme s Dorianem a jeho přítelkyní, která kvůli nám odjíždí domů, a již řádně hladoví míříme do dosti nóbl restaurace. S Dorianem máme domluven sraz až u nich doma, kde je v plánu vaření rumunského národního jídla - Mamaligy. V hospůdce velmi dlouze vybíráme pokrm, mezitím mlsáme pivo a za pomoci Romea se nakonec na nějakých jídlech usnášíme. Já si dávám špagety, které podle Stopkina jsou určitě bez masa, Stopkin si dává nějaké kuřecí jídlo a Pučák s Maddoxem, který na výběr jídla rezignoval a přenechal rozhodování Pučákovi, si objednávají jídlo s prý nejlepším poměrem výkon/cena. Je to místní specialita a poté co se jich servírka zeptá, jestli si jsou jisti svou objednávkou, začínáme tušit, že zřejmě bude sranda. Romeo si objednává i polévku, protože zřejmě ví, že porce nebudou zrovna velké. Ještě si přiobjednáváme saláty, které byly servírkou objednávačům speciality pro nevhodnost k tomuto jídlu v podstatě zakázány, a čekáme na to Pučákovo překvapení.
Po pro nás hladové velmi dlouhé době servírka přináší jídla a jediný, kdo je spokojen je Stopkin a Romeo. Oba ovšem z jiné příčiny, protože zatímco Romeo přesně věděl co si dává, Stopkin se prostě trefil. My ostatní jsme na tom o něco hůře. Já ve špagetách samozřejmě maso mám a poté co ho i s na něj přilepeným sýrem odložím, zbývají mi holé špagety s trochou omáčky. Pučák s Maddoxem ale stále nevěří co to před nimi stojí. Drtivou většinu váhy pokrmu totiž tvoří kousky nakrájených jablek, z nichž je zhotovena omáčka na malý kousek kuřecího masa uprostřed s čepičkou rýže. Pod vidinou Mamaligy ovšem s klidem tou trochou jídla zaháníme nejhorší hlad a těšíme se, jak se v bytě nacpeme. Trávení nám také moc dlouho netrvá a tak brzy odcházíme na noční prohlídku města.
Brašov nemá staré město moc rozlehlé a tak za chvíli vidíme nejznámější brašovskou památku Černý kostel, který se černým stal až poté co ho očoudil úmyslně založený požár. Další naše kroky nás vedou temnou uličkou na vyhlídku z jedné z mnoha obranných věží, která sice není tak vysoko jako vrchol kopce Timpa na druhé straně, ale výhled na město je tu pěkný i tak. Potom se oklikou vracíme do centra a pomalu směřujeme do severní čtvrti, kde se nachází dům, jenž nám dnes poskytne azyl.
Při čekání na trolejbus se stáváme oblíbenci jedné místní "krásky", která se, notně posilněna alkoholem a nadávajíc svému podobně vyhlížejícímu příteli, najednou před námi vynořila. Uchvacujeme ji natolik, že před námi podniká neobjednané odhalení své hrudi, což Stopkin komentuje slovy: "Ať to schová nebo budu blít". V trolejbusu, který nás od ní spasil, se od Romea dozvídáme, že křičela něco v tom smyslu, že ať necháme jejího kámoše napokoji, nebo na nás zavolá Supermana, kterého důvěrně zná. No zřejmě slušný oddíl.
Hromadnou dopravou se tedy vezeme k nějaké večerce, kde musíme nakoupit suroviny pro blížící se vaření. Kupujeme kilo brynzy, tři litry mléka, tři velké smetany a kukuřičnou mouku. V jiném krámku to ještě doplňujeme dvěma lahvemi vína a v dalším trolejbusu se divíme, kdo to bude jíst.
Přibližně o půl jedenácté dorážíme do bytu a čekající Dorian hned začíná vařit. Protože se vaří jen těsto z mouky, je pokrm připraven během pár minut a začíná stolování, kde se v rychlokurzu učíme konečnou fázi přípravy. Uvařená horká kaše se smíchá s přibližně stejným dílem brynzy, pořádně se to propracuje a navrch se to nahusto zalije smetanou. Musím říct, že jsem Mamaligu rád ochutnal, ale zřejmě její pojídání opakovat nebudu. To samé učiní z nás čtyřech minimálně ještě Maddox, který odmítl i první porci a zachraňoval to tím, že mu tam něco chybí. Po jídle, které nás i přes rozporuplnou chuť zasytilo, sklízíme stůl a zahajujeme hru Monopoly, kdo nezná je to v podstatě to samé jako Dostihy. Já, ač mě tento druh her nebaví a tedy je ani neovládám, nebo je neovládám a proto mě nebaví, shodou šťastných náhod kupuji velmi výhodné pozice a rázem se stávám favoritem číslo jedna. Bankéř Romeo mi radí, a tak tvrdým přístupem ke spoluhráčům postupně spolu s Dorianem ničíme všechny ostatní, a když jsme ve hře už jen dva, štěstí mě opouští a já opakovaně platím a jdu do krachu. To jsou už tři hodiny ráno, ale my ještě musíme dát páku, v které s Dorianem, který na první pohled vypadá jako nedochůdče, suverénně prohrávám a pak přes kameru sleduji jeho zápas s Romeem, který je už o něco zajímavější.
Po nerozhodném zakončení připravujeme celkem malý pokoj na přenocování šesti lidí. I když nám domácí nabízejí postel, zdvořile uléháme na zem a ještě chvíli posloucháme vtipy v angličtině, kterým se každý směje po době odpovídající jeho znalostem angličtiny. Poté za velmi rychlé a velmi dlouhé konverzace obou Rumunů, která z angličtiny plynule přechází k jejich rodnému jazyku, a z které rozumíme pouze slovům jako perverze, prostitutka a dalším mezinárodním frázím, usínáme. I když by se možná zdálo, že naši noclehdárci nejsou tak úplně normální, opak je pravdou, jedná se o normální obyčejné chlísty stejného ražení jako my, z čehož ovšem plyne, že normální možná až zas tak úplně nejsou.